Бібліотечна робота

Книга – морська глибина.

Хто в неї пірне аж до дна,

той, хоч і труду мав досить,

дивні перли виносить.

І. Франко 

Бібліотека – це культурно-освітній і інформаційний центр, сприяє педагогічному колективу в справі виховання учнів, виконанні навчально-виробничого плану, допомагає учням в глибокому засвоєнні знань, в оволодінні професією, у підвищенні рівня освіти і розширенні кругозору, виховує в учнів любов до книги, до читання, прищеплює навички національних звичаїв, національного мистецтва, любов до Батьківщини, до рідної мови як в урочний, так і в позаурочний час.

Бібліотека центру була заснована у 1946 році.

У бібліотеці було здійснено масштабну реорганізацію. Оформлені три бібліотечні зали:

 –         «Читальна зала» – це сучасний інформаційно-медійний центр, укомплектована зручними меблями, розробленими за новітніми дизайнерськими технологіями та комп’ютерною технікою з підключенням до мережі Internet. На базі читальної зали проводяться тематичні виставки до святкових і пам’ятних дат, виставки підручників нового покоління за професійним спрямуванням та різноманітні культурно-виховні заходи.

–         «Зала україномовної художньої літератури», в якій представлено широкий вибір української класики, багато творів сучасних письменників різних жанрів. В залі оформлено виставку рушників, виробів гончарства та інших предметів народного побуту.

–         «Зала зарубіжної та російської класичної літератури», яка має свій колорит – оздоблена авторськими картинами учнів центру. У залі розміщено літературу митців різних країн світу ХІХ-ХХ століття.

Було розширено площу книгосховища бібліотечного фонду художньої літератури, яке відокремлено від читальної зали і систематизовано.

У бібліотеці багатий фонд підручників, художньої, методичної літератури, а також періодичних видань.

Директор центру Кузнецов В.М. багато уваги та сил приділяє сучасному розвитку бібліотеки: бібліотечний фонд постійно поповнюється, збагачується новими розробками, роботами учнів. На цей час бібліотека налічує 37025 примірників, у тому числі підручників – 8728 примірників. 

З 2017 року у бібліотеки з’явився філіал який знаходиться у нашому 2 відділенні за адресою – Григорівське шосе 56. Там проходить книжкова виставка «150-річчя з дня народження Лесі Українки» та багато інших.

При підготовці до нового 2019/2020 навчального року бібліотеку поповнено підручниками нового покоління у кількості 227 примірників. Було обрано електронні версії оригінал-макетів підручників для 10 класу, поданих на конкурсний відбір кількістю – 450 примірників.

Бібліотеку відвідують учні, адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання, співробітники.

Бібліотекою нашого центру проводились близько 10 виховних заходів, серед яких:

-«Книга вчить як на світі жить» – літературний вечір.

-«Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України» – літературно-музина година, з використанням мультимедійних технологій .

– Разом з психологічною службою «Зупинимо СНІД» – брейн-ринг.

– Виховні години:

 • «Зростаємо патріотами».
 • «День Соборності України».
 • «З історії виникнення календаря».
 • «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді».
 • «Кохання в житті Лесі Українки».
 • «Нові надходження».
 • «Україна. Харків».
 • «Здоров’я і спорт».
 • «Голодомор 1932-1933 років – величезна трагедія українського народу».

– Літературно-музичний вечір з залученням школи № 28 міста Харкова 2 «Пам’ ятаємо тебе, Тарасе» до Дня народження Т.Г. Шевченка.

– Участь учнів спільно з бібліотекою у семінарах та конкурсах професійної майстерності з повідомленнями про історію вулиць та площ Харкова, навчального закладу, зародження професійної освіти та банківської справи на Слобожанщині та інші.

З 2018 року у приміщенні бібліотеки 2 відділення центру розпочав роботу культурно-виховний клуб «Юний талант». Керівником клубу є Марухненко Антоніна Іллівна

 В бібліотеці були офрмлені книжкові виставки літератури:

 • До Дня захисника України.
 • До Дня Соборності України.
 • До Дня Чорнобильської трагедії.
 • До Дня Перемоги.
 • До Дня ураїнської писемності та мови.
 • Здоров’я і спорт.
 • Національно-патріотичне виховання учнівської молоді.
 • Україна. Харків.
 • Нові надходження.
 • Популярна література з психології.
 • Голодомор 1932-1933 років – величезна трагедія українського народу.

За навчальній період послугами бібліотеки скористались близько 850 читачів. Бібліотека здійснювала отримання підручників, педагогічної, методичної, додаткової літератури, періодичних видань. Читачі активно працювали у читальній залі. До їх послуг надавалася мережа інтернет та Wi Fi.

Звіт бібліотекаря за 2018-2019 навчальний рік

Пріоритетні напрямки роботи бібліотеки на 2019/2020 навчальний рік:

 • Скласти програму забезпечення підручниками нового покоління (проводити придбання поквартально).
 • При підготовці до нового навчального року провести роботу по інвентаризації підручників та посібників, а також провести чистку фонду у формі списання.
 • Залучити учнів, педагогічних працівників, соціальних партнерів до поповнення бібліотечного фонду центру, як дар з власних бібліотек і за рахунок недержавних фондів.
 • Заохочувати учнів до користування читальною залою бібліотеки шляхом впровадження комп’ютерних технологій та відкритого Wi-Fi інтернету.
 • Вести усну науково-інформаційну роботу, організовувати виставки літератури, бібліографічні огляди, дні інформації, літературні вечори. Надавати допомогу у проведенні училищних свят.
 • Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки літератури.
 • Забезпечувати збереження та раціональне використання бібліотечних фондів, створювати необхідні умови для зберігання підручників.
 • Проводити дрібний ремонт книжок та своєчасну палітурну роботу, залучати до неї бібліотечний актив.
 • Забезпечувати режим роботи бібліотеки згідно з потребами центру.

Режим роботи бібліотеки:

Дні тижня

Часи роботи
Понеділок з 9.00 до 17.00
Вівторок з 9.00 до 17.00
Середа з 9.00 до 17.00
Четвер з 9.00 до 17.00
П’ятниця з 9.00 до 17.00

 

Підбір методичних матеріалів за запитами читачів – з 9.00 до 10.00

Обслуговування читачів – щоденно з 10.00 до 16.00

Робота з формулярами — з 16.00 до 17.00

Тренінг по комунікації  «Давай поспілкуємось»

Учні групи №27 спеціальності «Агент з організації туризму. Адміністратор» нашого Центру у супроводі методиста Печенезька В.О. та бібліотекаря Марухненко А.І. відвідали Харківську бібліотеку для юнацтва.

Для учнів завідуючою бібліотекою Захаріною В.О. було організовано тренінг по комунікації «Давай поспілкуємось».

Край мій – Слобожанщина

22 жовтня 2019 року у бібліотеці ім. Короленка відбувся захід за темою «Край мій – Слобожанщина» за участю учнів ДПТНЗ «РЦПО ресторанно-готельного, комунального господарства та дизайну» гр. 21 з професії «Касир у банку» і бібліотекаря Марухненко А.І.

Під час заходу для учнів було проведено екскурсію бібліотекою та вікторину на тему «Край мій – Слобожанщина». Учні, які найкраще впоралися із завданнями вікторини, отримали подарунки. Усі учні отримали багато нової інформації та приємних емоцій.

Акція “Буккросингова шафа”

У пошуках нових підходів щодо популяризації літератури, бібліотекар навчального закладу Марухненко А.І. організувала серед учнів акцію під назвою “Буккросингова шафа”.

Учні приносять цікаві, на їх погляд, книги та періодичні видання. Вся зібрана література, різних галузей та жанрів буде передана у гуртожиток навчального закладу, де вона і буде існувати у буккросинговій шафі для активного користування учнями

Концерт, присвячений «Дню української писемності та мови» від КВК «Юний талант»

14 листопада у приміщенні актового залу 2 корпусу пройшов концерт, присвячений «Дню української писемності та мови»,  який було підготовано учасниками КВК «Юний талант» та їх керівником Марухненко Антоніною Іллівною.

Учасники концерту підготували чимало яскравих номерів, а саме: декламування авторських віршів, пісні, танці, інструментальні номери (гітара) та ін.

У концерті взяли участь Овчарова Катя, Панасенко Марія, Короткоручко Аня, Коваленко Олена (гр. 12), Рамаєв Іван (гр. ЕГ-11), Коваленко Юля, Топчій Настя (гр. 22), Ковалівський Максим, Пушкар Олексій (гр ЕРВ-1), Шмалько Антон, Негребецький Микита (гр. В-11), Кочкин Владислав, Кузьмич Роман (гр. В-21).

Відкриття виставки за темою: «Голодомор 1932/1933 років»

Проведення заходу до дня соборності України

Відкриття книжкової виставки «Вчи мову – виходь у світ»

Виставка для учнів та викладачів з професії

«Агент з організації туризму. Адміністратор»

Книжкова виставка «Загадкова Японія»

День німецької мови в Центрі

2017 – 2018 навчальний рік було проголошено українсько-німецьким роком мов. У рамках цього 12 березня у «Регіональному центрі професійної освіти ресторанно-готельного, комунального господарства, торгівлі та дизайну» було проведено просвітницький захід  «День німецької мови в Центрі».

100-річчя від Дня народження Михайла Стельмаха

100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

Перший звітний концерт культурно – виховного клубу «Юний талант»

З 1 вересня 2018 року в 2 відділенні центру розпочав роботу культурно-виховний клуб «Юний талант». Керівником клубу є Марухненко А.І. Клуб проводить свою роботу у приміщенні бібліотеки 2 відділення.

1 жовтня 2018 року клуб провів свій перший звітний концерт. У програмі були різноманітні номери: пісні, авторські вірші, танці, сценка, виступ у жанрі бітбокс тощо (перед гостями виступили студенти Панасенко Марія, Коваленко Олена, Коваленко Юлія, Чебінь Катерина, Кочкін Владислав та інші).