Виховна робота

Виховна робота в центрі здійснюється згідно з планом роботи навчального закладу на рік та планів виховної роботи навчальних груп, бібліотеки, гуртків, секцій.

Виховна робота спрямована на формування в учнів особистих рис громадянина Української держави, розвиток духовності, моральності, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури; виховання поважного ставлення до родини; формування здорового способу життя, на профілактику СНІДу, тютюнопаління та вживання алкоголю.

В навчальному закладі створено Раду учнівського самоврядування. За ініціативою Ради учнівського самоврядування та під її керівництвом проходять учнівські збори центру, державні та традиційні свята, ярмарки, КВК, виставки,  інтелектуальні марафони, конкурси, пізнавальні ігри, олімпіади, турніри, спортивні змагання, естафети, агітація за здоровий спосіб життя, зустрічі зі спеціалістами з профілактики негативних явищ, підвищення правової культури та правопорушень, робота прес-центру (випуск газет, блискавок, вітань), у ході яких учнівська молодь розвиває індивідуальні творчі здібності, творчо мислить і працює.

В центрі працюють гуртки: «Драматичний», «Модельна студія», «Вокально-хоровий», «Агітбригада», «Танцювальний», спортивні секції, бібліотечний гурток «Учнівський барометр», предметні гуртки.

В цілому позаурочною роботою охоплено 85% учні.

Учасники художньої самодіяльності за останні 3 роки займали призові місця у обласних оглядах-конкурсах художньої самодіяльності серед ПТНЗ  міста та області.

 


*****************************************************************

Виховний захід   “До 125- річчя з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого”

13 вересня в бібліотеці навчального закладу відбувся виховний захід в групі №2 з професії “Агент з організації туризму. Адміністратор” за темою: “До 125- річчя з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого” . Захід підготувала бібліотекар  навчального закладу Гриценко Катерина Володимирівна і учні бібліотечного гуртка “Джерело”

В заході  використовувались інтернет матеріали зі життя отця і глави Української Греко -Католицької церкви кардинала Йосипа Сліпого. Учні гуртка знайшли матеріали  про переслідування патріарха, його арешт в буремні роки.

Цікаву інформацію приготували  учні групи №2 про заснування Патріархом Українського Католицького Університету у Римі, будівництво собору святої Софії та інше. Висновок зробили самі учні — найкращий спосіб вшанувати пам’ять цього великого послідовника Христа — прислухатися до його повчань!

*****************************************************************

Виховний захід:  «Японія – Країна Вранішнього Сонця»

В бібліотеці навчального закладу для учнів І курсу відбувся захід “Японія — країна вранішнього сонця”. Учні груп №2 і №8 були ознайомлені з виставкою  в бібліотеці центру і також прийняли участь в заході.  Учні групи №2 з професії “Агент з організації туризму. Адміністратор” запропонували віртуально  вирушити до загадкової країни  Ніхон, що у перекладі означає “Країна вранішнього сонця”. Учні групи №8 підготували  інформацію про Мацуо  Басьо — неперевершеного майстра  хоку.

На голій гілці

Ворон сидить самотньо

Осінній вечір

Загалом захід був дуже  насичений  і цікавий  і залишив дуже приємні враження.

*****************************************************************

29 квітня 2014 року відбулося свято – «День навчального закладу». У рамках свята були проведені такі заходи:

 • Інформаційна програма «Від сивої давнини до сьогодення».
 • Презентація професійних знань та навичок учнів груп № 1, 4. Професія «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів».
 • Урочисте відкриття художнього панно: «Пам’ятаємо Т.Г. Шевченка!!! Віримо в Україну!!!».
 • Відкриття виставки художньо-декоративної творчості. Огляд експонатів. Номінування кращих робіт.
 • Вистава «Велике. Далеке. Минуле…» в рамках обласного конкурсу художньої самодіяльності присвяченому «200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка».
 • Підведення підсумків урочистих заходів. Оголошення переможців.

  

  

    

Приймаючи до уваги настання літнього періоду та завершення навчального року внесені корективи в навчавчально-виховний процес. Зокрема проводиться робота по оздоровленню учнів пільгової категорії. Звернуто увагу на зайнятість під час канікул. Значна частина учнів виявила бажання працювати влітку з дозволу батьків.

Зусиля учнівського колективу спрямовано на проведення ремонтних робіт у гуртожитках. Фінальним акордом стане вечір вшанування випускників, який пройде 26 червня 2014 року.

26 червня 2014 року у навчальному закладі відбулося свято присвячене вшануванню випускників.

В цьому році навчальний заклад закінчили 295 майбутніх кваліфікованих робітників, які підтвердили своє працевлаштування.

151 учнів отримали інтегровані професії, 24 учні закінчили навчальний заклад на відмінно та отримали диплом з відзнакою.

На свято були запрошені гості:

1) Ірина Михайлівна Таран — заступник Голови Харківської обласної профспілки працівників і підприємств торгівлі громадського харчування та послуг;

2) Наталія Марківна Варава — директор обласного будинку художньої та технічної творчості;

3) Інесса Вікторівна Буднік – керуюча 4-м відділенням ПАТ “Креді Агріколь Банк”;

4) Настоятель Свято-Введенського храму м.Харкова протоієрєй Олексій Никитченко;

5) Козлова Ольга Борисівна – заступник керівника торговельного дому «Літо»;

6) Лебедева Інна Павлівна – представник готелю «Мир».

Сценарій свята передбачав:

 • привітання на адресу випускників;

 • вручення дипломів;

 • музичні поздоровлення.

Почесні гості гаряче вітали випускників та висловлювали подяку на адресу навчального закладу за якісну підготовку кваліфікованих робітників.

Слова вдячності на адресу педагогічного колективу висловила Руденко Валерія випускниця групи № 5-А з професії «Кухар. Кондитер». Від імені батьків виступила Триполко Ольга Миколаївна.

У своєму виступі директор Кузнецов Віктор Миколайович крім вітальних слів назвав кращі групи за підсумками навчального року:

 • група №2 «Агент з організації туризму. Адміністратор»;

 • група №21 “Касир (в банку)”;

 • група №10 “Кухар. Кондитерш”

Варава Н.М. — директор обласного будинку художньої та технічної творчості вручила дипломи про присвоєння звання гран-прі за досягнення в огляді конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості та огляді конкурсі художньої самодіяльності

  

  

  

Обрання голови учнівського парламенту

1 жовтня 2014 року в ДПТНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 4 м. Харкова» пройшли вибори Голови Ради учнівського парламенту. Кандидатів було 12, всі вони були представниками від кожної групи І курсу.

Кожен з кандидатів  розповідав про себе, використовуючи презентацію і на суд журі представив передвиборну програму.

Журі конкурсу було вражено різноманітністю планів роботи, які запропонували учні — кандидати. Тут було і перебудування спортивного майданчику  і свої пропозиції щодо ведення спортивних секцій, проведення КВНів, різних конкурсів читців віршів, проведення різнопланових тематичних вечорів, презентацій професій, майстер-класів, тощо.

Протягом двох годин тривав конкурс. Після обговорення журі було обрано Головою Ради учнівського парламенту Амбарцюмян Аллу — ученицю групи №21, заступником  Шаталова Олександра — учня групи №13. Всі учні увійшли до учнівського парламенту і вже наступного дня приступлять до виконання своїх обов’язків.

     

В навчальному закладі оголошено огляд-конкурс художньої самодіяльності серед учнівських груп «Алло, ми шукаємо таланти!»

Проведення огляду-конкурсу художньої самодіяльності

«Алло, ми шукаємо таланти!»

В ЦПТО № 4 на протязі двох місяців відбувся огляд-конкурс художньої самодіяльності під девізом: «Алло, ми шукаємо таланти!». Концертні номери представили групи першого курсу різних професій:

– група № 2 з професії «Агент з організації туризму. Адміністратор»;

– група № 19 з професії «Перукар»;

– група № 14 з професії «Офіціант. Бармен»;

– група № 8 з професії «Кухар»;

– група № 11 з професії «Кухар»;

– група № 3 з професії «Кухар. Кондитер»;

– група № 7 з професії «Кухар. Кондитер»;

– група № 9 з професії «Кухар. Кондитер»;

– група № 4 з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів»;

– група № 18 з професії «Художник розмалювання по дереву»;

– група № 21 з професії «Касир (в банку)».

На концертах були присутні майстри виробничого навчання, викладачі, учні груп, які захищалися, їх батьки та учні інших груп.

Концерти вдалися на славу! Звучали сольні номери, дуети, хорові співи, танцювальні композиції, вірші, гумористичні етюди та інше.

Кожного разу протягом двох годин в актовій залі центру панувала творча атмосфера.

Свято Першокурсника

19 листопада 2015 року в навчальному закладі відбулося урочисте свято – Посвята в учні Державного професійно-технічного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти № 4 міста Харкова». Таке свято у навчальному закладі традиційне – це важливий і хвилюючий момент в житті першокурсника, наповнений яскравими емоціями і незабутніми враженнями.

В цьому році на навчання до центру вступило 300 учнів, з них:

 • дівчат – 228 чол.
 • хлопців – 72 чол.

Учнів з міста Харкова – 107 чол.

Учнів з області – 179 чол.

Учнів з інших областей – 12 чол.

Привітати нове поповнення прийшли батьки і рідні першокурсників, випускники центру попередніх років, соціальні партнери, роботодавці, колеги з інших професійно-технічних навчальних закладів, майстри виробничого навчання, викладачі.

З вітальним словом до першокурсників звернувся директор центру Віктор Миколайович Кузнецов, він запевнив, що цьогорічні вступники не тільки поповнять ряди учнів центру, але й прославлять добре ім’я ЦПТО №4 міста Харкова. Також Віктор Миколайович із гордістю пригадав про здобутки центру за минулі роки, які дозволили йому увійти до сотні найкращих навчальних професійно-технічних закладів України і зауважив, що сьогодні першокурсники стали на крок ближче до здійснення мрій, поставлених цілей та досягнення успіху в професійній сфері.

Проведення святкового заходу за темою:

«Маруся Чурай – голос і душа пісенної України»

26 листопада 2015 року в актовій залі ЦПТО № 4 м. Харкова відбувся святковий захід з нагоди 390-річчя з Дня народження легендарної української поетеси і співачки Марусі Чурай за темою: «Маруся Чурай – голос і душа пісенної України».

Майстер виробничого навчання Гладух Н.В. та завідувач бібліотеки Дон О.Ф. мали на меті глибше ознайомити глядачів із життєписом видатної української піснетворки, яка ожила на сторінках історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Василівни Костенко. Епіграфом до заходу стали слова звичайної літньої української жінки-трудівниці: «Моє серце від болю й випробувань скам’яніло, ніщо його вже не зворушує. А почую українську пісню – плачу. Вона – як молитва…»

Під час заходу глядачам було запропоновано прослухати пісні Марусі Чурай в аудіозапису та живому виконанні, переглянути відео, а також насолодитися виразним читанням учнями центру уривків із вищезгаданого роману «Маруся Чурай» Ліни Костенко. В кінці свята пролунав заклик не втрачати любові до української пісні, щоб завжди звучала вона в живому виконанні в побуті, на сцені та в безмежному ефірі!

м. Харкова відбувся святковий захід з нагоди 390-річчя з Дня народження легендарної української поетеси і співачки Марусі Чурай за темою: «Маруся Чурай – голос і душа пісенної України».

Майстер виробничого навчання Гладух Н.В. та завідувач бібліотеки Дон О.Ф. мали на меті глибше ознайомити глядачів із життєписом видатної української піснетворки, яка ожила на сторінках історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Василівни Костенко. Епіграфом до заходу стали слова звичайної літньої української жінки-трудівниці: «Моє серце від болю й випробувань скам’яніло, ніщо його вже не зворушує. А почую українську пісню – плачу. Вона – як молитва…»

Під час заходу глядачам було запропоновано прослухати пісні Марусі Чурай в аудіозапису та живому виконанні, переглянути відео, а також насолодитися виразним читанням учнями центру уривків із вищезгаданого роману «Маруся Чурай» Ліни Костенко. В кінці свята пролунав заклик не втрачати любові до української пісні, щоб завжди звучала вона в живому виконанні в побуті, на сцені та в безмежному ефірі!4 м. Харкова відбувся святковий захід з нагоди 390-річчя з Дня народження легендарної української поетеси і співачки Марусі Чурай за темою: «Маруся Чурай – голос і душа пісенної України».

Майстер виробничого навчання Гладух Н.В. та завідувач бібліотеки Дон О.Ф. мали на меті глибше ознайомити глядачів із життєписом видатної української піснетворки, яка ожила на сторінках історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Василівни Костенко. Епіграфом до заходу стали слова звичайної літньої української жінки-трудівниці: «Моє серце від болю й випробувань скам’яніло, ніщо його вже не зворушує. А почую українську пісню – плачу. Вона – як молитва…»

Під час заходу глядачам було запропоновано прослухати пісні Марусі Чурай в аудіозапису та живому виконанні, переглянути відео, а також насолодитися виразним читанням учнями центру уривків із вищезгаданого роману «Маруся Чурай» Ліни Костенко. В кінці свята пролунав заклик не втрачати любові до української пісні, щоб завжди звучала вона в живому виконанні в побуті, на сцені та в безмежному ефірі!

м. Харкова відбувся святковий захід з нагоди 390-річчя з Дня народження легендарної української поетеси і співачки Марусі Чурай за темою: «Маруся Чурай – голос і душа пісенної України».

Майстер виробничого навчання Гладух Н.В. та завідувач бібліотеки Дон О.Ф. мали на меті глибше ознайомити глядачів із життєписом видатної української піснетворки, яка ожила на сторінках історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Василівни Костенко. Епіграфом до заходу стали слова звичайної літньої української жінки-трудівниці: «Моє серце від болю й випробувань скам’яніло, ніщо його вже не зворушує. А почую українську пісню – плачу. Вона – як молитва…»

Під час заходу глядачам було запропоновано прослухати пісні Марусі Чурай в аудіозапису та живому виконанні, переглянути відео, а також насолодитися виразним читанням учнями центру уривків із вищезгаданого роману «Маруся Чурай» Ліни Костенко. В кінці свята пролунав заклик не втрачати любові до української пісні, щоб завжди звучала вона в живому виконанні в побуті, на сцені та в безмежному ефірі!

Святковий захід з нагоди 145-річчя з Дня народження Лесі Українки

3 березня 2016 року в актовій залі ЦПТО № 4 м. Харкова відбувся святковий захід з нагоди 145-річчя з Дня народження видатної української поетеси Лесі Українки за темою: «Кохання в житті Лесі Українки».

Завідувач бібліотекою Дон О.Ф. разом із учнями групи № 3 та майстром виробничого навчання Пікаловою Г.О. розкрили перед глядачами втаємничені сторінки із життя феноменальної жінки, яка свого часу сказала: «Я не завжди тямлю за що і через що я кого люблю…Не знаю і, скажу правду, знати не домагаюсь. Люблю і вже. Любов абсолютної справедливості не знає, але в тім її вища справедливість». Під час заходу глядачам було запропоновано переглянути відео, а також насолодитися виразним читанням учнями центру надзвичайно ніжних і хвилюючих поезій Лесі Українки про кохання.

Звітний концерт художньої самодіяльності під девізом «Народжені вільними!»

21 квітня 2016 року в ДПТНЗ «ЦПТО №4 м. Харкова» відбувся звітний концерт художньої самодіяльності під девізом «Народжені вільними!» в рамках обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності.

В програмі концерту були представлені:

 • театр тіней;
 • східний танок у виконанні Нгун Лінди;
 • виступи танцювального колективу «Жар – птиця» з народними танцями під керівництвом Катерини Духіної;
 • бій на шаблях у виконанні учасників танцювального колективу «Жар – птиця»;
 • народні і сучасні пісні у виконанні Прищепи Ірини, Малахової Анастасії, Солохи Аліни, Пікалової Анни, керівника хору Духіної Катерини і інших учнів.
 • в концерті прозвучали вірші присвячені подіям Другої Світової війни та сучасним подіям АТО.

Підготувати декорації учням допомогли: Кубло Наталія Василівна і Сердюк Валентина Михайлівна.

На концерті були присутні гості — замовники кадрів, соціальні партнери батьки.

Журі відмітило щирість виконавців, їх творче натхнення і безсумнівний талант.

Також членами журі була оглянута виставка художньої і декоративно-прикладної творчості учнів центру.

Екскурсоводами виступили старший майстер Бабенко Ніна Іванівна, керівник гуртка «Художній розпис» Сердюк Валентина Михайлівна, майстер виробничого навчання Хайдарова Жанна Петрівна і учні різних професій.

Дякуємо всім учасникам концерту за прекрасні світлі почуття і позитивні емоції, а також усім, хто брав участь в організації, підготовці та проведенні цих заходів!

Огляд-конкурс «Алло, ми шукаємо таланти!»

13-14 жовтня 2016 року у навчальному закладі було проведено загальний заключний концерт у рамках училищного огляду-конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти!», який було присвячено Дню Захисника України. В програмі двох днів прозвучали пісні, вірші, сценічні етюди, присвячені захисникам нашої країни. Слово для привітання учасників конкурсу і гостей заходу взяв директор центру В.М. Кузнецов, і зазначив, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави.

Урочиста церемонія «Золота Молодь»

22 грудня 2016 року в ДПТНЗ «ЦПТО №4 м. Харкова» відбувся святковий захід – церемонія нагородження «Золота Молодь», який був присвячений закінченню першого семестру 2016 року. На святі було оголошено 5 номінацій – «Відмінник навчання», «Кращий староста», «За внесок в імідж центру», «Спортивна гордість» та «Творча обдарованість». На перемогу у кожній номінації було обрано по 10 претендентів, серед яких компетентне журі визнало найкращих. Переможці отримали почесні дипломи та  грошову винагороду, а їх імена були вписані до Книги Пошани ЦПТО № 4 м. Харкова. Протягом церемонії глядачі могли насолодитися чудовим виконанням сольних та дуетних пісень, хоровим співом, танцювальними та театральними номерами.

Свято української пісні

28 грудня 2016 року в ДПТНЗ «ЦПТО № 4 м. Харкова» відбувся захід, присвячений ЇЇ Величності – Українській пісні, без якої просто не уявляємо свого життя!

Пісня – частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах він відзначає свята, прикрашає народні обряди, славить свої перемоги. Тож протягом усього вечора працівники закладу мали чудову можливість ознайомитися з неповторним різноманіттям українських пісень різних часів, стилів та жанрів. «Ти ж мене підманула», «Мій рідний край», «Червона рута», «Водограй», «Одна калина» – ці та багато інших пісень пролунали зі сцени актової зали центру.

Свій творчий хист продемонстрували виконавці українських пісень – художній керівник Духіна К.О. і майстер виробничого навчання Пікалова А.О. А закінчилося свято побажаннями незабутньо зустріти новорічні та різдвяні свята та загадати найзаповітніші бажання!

Автор сценарію і ведуча заходу – завідувач бібліотеки Дон О.Ф.

Звітній концерт-вистава «Цінності, на яких тримається людство»

З метою залучення учнівської молоді до заходів, спрямованих на відродження національної культури, виховання у молодого покоління любові до Батьківщини і свого народу, виявлення творчо обдарованої молоді та розвитку її потенціалу, підвищення патріотичного виховання та у рамках проведення обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності під девізом «Натхненні вірою в Україну!» 12 квітня 2017 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Центр професійно-технічної освіти № 4 м. Харкова» пройшов звітній концерт-вистава «Цінності, на яких тримається людство».

У виставі було розкрито значення для людства таких чеснот, як мудрість, любов, милосердя і гідність.

Танцювальні композиції виконував ансамбль «Жар-птиця» під керівництвом хореографа Яни Бойко (танок «Привітальний», Український народний танок), вокальні партії співали учениця групи № 2 Дарина Рибалко, учениця групи № 19 Новікова Анна і керівники вокального гуртка Катерина Духіна та Ілона Комар із хором учнів центру. У виконанні Лубяного Євгена пролунав чудовий вірш В. Сосюри «Так ніхто не кохав».

В їх репертуарі виконані пісні:

– «Минає день, минає ніч» слова Ю. Рибчинського, музика М. Мозгового;

– «Запали вогонь» слова З.Огневич, музика М. Некрасова;

– «Обійми мене» слова і музика С. Вакарчука і інші.

Протягом всього концерту – вистави чотири ведучих розкривали роль чеснот в житті людства, проводячи лінію народу України, як великого, мужнього і славетного.

В концерті пролунали також слова про те, що Україна відкриває історію третього тисячоліття!

В тобі – потенціал, енергія віків,

Тож Феніксом постань із попелу руїни,

Щоб гордо серед всіх народів і світів

Із гідністю могла б стояти Україна!