День соборності

День Соборності України відзначається щорічно 22 січня. Свято приурочене до знаменної історичної дати 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

22 січня 2019 року Україна відзначає 100-й ювілей підписання «Акту Злуки». У цей день дві держави на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об’єднувалися в єдину соборну Українську державу – гаранта демократичних прав і свобод громадян.

Статус державного свята День Соборності України отримав в 1999 році, але відзначати його почали набагато раніше. Ще в 1990 році була проведена масштабна акція, яка стала найяскравішою традицією свята. Саме тоді сотні тисяч українців «живим» безперервним ланцюгом вперше об’єдналися між Львовом і Києвом. З того часу подібні патріотичні заходи проходять на День Соборності в багатьох містах України.

Це свято відзначалося і у нашому навчальному закладі. Було проведено наступні заходи: вікторина для учнів «Знавці історії», тематична книжкова виставка у бібліотеці центру. Також на 24 січня заплановано проведення виховної години «На шляху до незалежності».

Опубліковано 22 Jan 2019 в 5:43 pm. Рубрика: Новини.
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через RSS.
Ви можете залишити коментар або трекбек до свого сайту.

Ваш коментар